Aktivity a kultura
v Marianských Lázních

Vstupte do světa, kde se snoubí elegance a pohoda
Arrow down

Klimatické lázně a pátky UNESCO
na jednom místě

Jsme v elitním společenství jedenácti výjimečných lázeňských měst ze sedmi zemí, která v rámci mezinárodní sériové nominace „Slavná lázeňská města Evropy“ získala zápis na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Můžete vyzkoušet 40 druhů léčivých pramenů, které v kombinaci s podhorským klimatem a všudypřítomnou přírodou blahodárně působí na lidský organismus. Výjimečná čistota ovzduší destinace byla v roce 2023 oceněna certifikací „Klimatické lázně„  kterou mají pouze dvě lázeňské místa v České republice.

Mariánské Lázně

Na místech, kde dneska najdete překrásné parky a významné budovy, se před více než dvě stě lety rozprostíraly lesní pustiny a močály. Tohle opuštěné území měl pod svojí správou klášter v nedalekém městečku Teplá. Byli to právě mniši z tamějšího kláštera, kteří zde jako první objevili slané prameny a začali z nich těžit sůl.

Kalendář akcí v Mariánských lázních

Sportovní aktivity

Golf

Přímo v Mariánských Lázních se nachází nádherné 18 jamkové hřiště klasického typu. V okolí Mariánek si pak můžete zahrát na dalších pěti hřištích, kterými jsou Golf Kynžvart, Golf Resort Františkovy Lázně (Hazlov), Golf Club Sokolov, Golf Resort Karlovy Vary (Olšová vrata) nebo Golf Resort Cihelny.

Tenis

Tenisové kluby v Mariánských Lázních nabízejí několik venkovních kurtů s antukou, cvičné hřiště a dvě nafukovací haly, ve kterých si můžete kromě tenisu zahrát také badminton.

Cyklistika

Mariánské Lázně jsou ideální destinací pro cyklovýlety. V okolí města najdete více než 15 cyklotras, které jsou jak pro začátečníky, tak pro zkušené cyklisty. Trasy jsou podle délky od 16 do 50 km a vedou skrz téměř všechny zajímavosti, na které můžete v Karlovarském kraji narazit. Bližší informace o konkrétních trasách vám rádi sdělíme na recepci.

Nordic walking

Nordic Walking je chůze se speciálními hůlkami, která uvolňuje svalstvo a reguluje zvýšený krevní tlak. Procházkou po městě, krásných anglických parcích nebo lesní stezce si zlepšíte kondičku a vyčistíte hlavu

Výlety a vycházky

Kolonáda

Vychutnat si lázeňskou oplatku při procházce kolonádou, za poslechu zpívající fontány, je dokonalou aktivitou pro strávení odpočinkového odpoledne v Mariánských Lázních. Zpívající fontánu si můžete poslechnout každou lichou hodinu od 7 do 19 hodin. Poslední skladbu si však vychutnáte v doprovodu světelných efektů až v 9 hodin večer.

Anglické parky

Pýchou Mariánských Lázní zůstávají elegantní parky a sady, které na počátku 19. století navrhl Václav Skalník. Tento nadaný architekt vytvořil skutečné mistrovské dílo s botanickou i výtvarnou hodnotou. Vychutnejte si proto chvilku pohody a odpočinku pozorováním čisté přírody.

Kladská

Národní přírodní rezervace Kladské rašeliny se nacházejí v samém srdci Slavkovského lesa. Nabízí pohled na horské vrchovištní rašeliniště, které později používáme jako samotná rašelinu k léčebným účelům. Přírodní rezervace se rozléhá na 266 hektarech a skládá se z pěti částí, Pateráku, Lysiny, Malého rašeliniště, Husího lesa a Tajgy. Právě Tajgou vede naučná stezka zachycující některé chráněné druhy rostlin a další přírodní bohatství.

Klášter Teplá

Za historií se můžete vydat do nedaleké vesničky Teplá, kde se nachází premonstrátský klášter s největší knihovnou v České republice. Klášter je významným místem pro celé okolí, protože právě jeho opat Karel Kašpar Reitenberger dal podnět k založení lázní, z nichž jsou dnes krásné Mariánské Lázně.

Kultura

Muzeum

Vychutnat si lázeňskou oplatku při procházce kolonádou, za poslechu zpívající fontány, je dokonalou aktivitou pro strávení odpočinkového odpoledne v Mariánských Lázních. Zpívající fontánu si můžete poslechnout každou lichou hodinu od 7 do 19 hodin. Poslední skladbu si však vychutnáte v doprovodu světelných efektů až v 9 hodin večer.

Divadlo
a koncerty

Městské divadlo s historií dlouhou téměř sto padesát let patří k nejstarším kulturním památkám v Mariánských Lázních. Přestože divadlo nemá vlastní herecký soubor, můžete se těšit na pravidelná představení nebo koncerty hrané divadelními soubory, herci a také hudebníky z celé České republiky.

Kino

Filmoví fanoušci si můžou zpříjemnit večer v Mariánských Lázních návštěvou místního kina Slavia, které se nachází v centru města, kousek od hlavní třídy.

Festivaly a pravidelné akce

Zahájení lázeňské sezony v Mariánských Lázních je každoroční společenskou událostí. Součástí oslav jsou mše v kostele, slavnostní koncert a hudební program s umělci a dechovým orchestrem. Významnou událostí je mezinárodní hudební Festival Fryderyka Chopina. Mariánské Lázně také slaví osvobození americkou armádou a pořádá pivní lázeňské slavnosti s bohatým hudebním programem.

Objednejte si svůj pobyt ve Villa Matylda ještě dnes a dopřejte si tak zážitek v místě, které díky léčivým pramenům a ojedinělému klimatu obdivují lidé z celého světa již více než 200 let. Zasloužíte si to!

Rezervovat apartmán